Топ Новости
МК гордост: Дејан освои Олимписко сребро! Featured
Македонија од денес има нова спортска икона, нов олимпиeц со кого се гордее. Дејан Георгиевски освои сребро во теквандо, а…
Георгиевски ќе се бори за златниот медал на Олимписките игри Featured
Со три победи во турнирот по таеквондо на Олимписките игри во Токио нашиот репрезентативец Дејан Георгиевски влезе во финалето. Македонија…
Нови убави вести од Европското првенство во тенис, за играчи до 18 години...Нашиот најталентиран тенисер, 17-годишниот Калин Ивановски, се пласираше…
Синоќа, (понеделник, 19 јули), на терените во Миравци се вклучија рефлекторите за почеток на вториот турнир во мал фудбал „КМФ…
- „Не дозволив ништо да ми застане на патот“ изјави победникот на Формула 1, Луис Хамилтон после денеска освоената трка…
Репрезентацијата на Италија се искачи на континенталниот трон, откако во финалето на Европското првенство ја победи Англија по пенали со…
Со победа од 3:1 нд Матео Берентини, на Турнирот Вимблдон, српскиот тенисер и светски рекет број 1, Новаќ Ѓоковиќ во…
Лионел Меси очекувано еуфорично, но најпрво со солзи на измината наталожена тага, со очекувани солзи радосници, го прослави освојувањето на…
Македонија има светла тениска иднина. Калин Ивановски е момчето кое од година во година го потврдува тоа на дело.На годинашниот…
Страница 1 од 60

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.