На училиште без маски, за средношколците се предлага исто Featured
Основците без маска на училиште, укинати редарските служби кај угостителските оператори, зголемен процентот за исполнетост на капацитетите од 50 на…
Конечно: „Нула“ новозаразени, 5 оздравени од ковид-19 во Гевгелија Featured
Бранот на омикрон вируленцијата во Гевгелија конечно со ден во кој нема детектирано ниту еден нов случај на инфицирани со…
Трочлена конзилијарна комисија при УК за Неврохирургија во Скопје на 24.02.2022 г. утврдила дека 10-годишната Ангела Арсова нагло го губи…
Короната во залез - Гевгелија ја регистрираше 120 корона жртва Featured
Со денешниот извештај на Институтот за јавно здравје-Скопје за корона состојбата во Македонија се гледа дека епидемијата го губи залетот…
За три ден преполовен бројот на корона активни случаи во Гевгелија. Актуениот момент Гевгелија го живее со 23 активни случаи…
Од трите јужни општини под надлежност на Центарот за јавно здравје Гевгелија смо уште две општини се соочуваат со короната,…
Утре петок, нов протест на матичните лекари Featured
Азоцијацијата на приватните лекари во Република С.Макдонија за утре, петок 4 март 2022 закажува нов протест втор по ред на…
Гевгелиската мисица Ана на избор „Мис Европа“ во Бејрут Featured
Долгоногата убавица од Гевгелија и носител на шест титули мис деновиве престојува во Бејрут каде се подготвува за интернационалниот настап…
Дојран излезе победник од омикрон бранот Featured
Општина Дојран од денеска е единствена општина во државата која НЕМА активни на вирусот корона, во актуелниот петти по ред…
Страница 4 од 91

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.