Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран Featured
Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане запаметена во медицинската историја во Македонија, но нејзе не…
Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран Featured
На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од слобода 35 годишник од…
Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со богата програма за чествување на Сесловенските просветители Featured
Денот на браќата Кирил и Методиј, основоположниците на македонската и Сесловенска писменост, освен книжевна, литературна има и своја црковна вредност…
Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од СДСМ и коалицијата во Советот Featured
За Денот на пожарникарите 20 Мај, денеска претставници на советничката група на СДСМ и коалицијата во гевгелискиот Совет ја посетија…
IN MEMORIAM: Никола Гелебешев - голманската легенда на ФК „Кожуф“ Featured
Скротителот на бубамарата низ зелените терени во настапите на ФК „Кожуф“ - голманската легенда Никола Гелебешев замина на вечен спокој.…
77 години СОУ „Ј.Јосифовски“ Гевгелија Featured
СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија го одбележа патрониот ден. Со низа свечености учениците и вработените од училиштето во знакот на…
Лишен од слобода 52 годишен гевгеличанец Featured
Вчера попладне, на 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.В. (52) од Гевгелија.…
Општина Гевгелија и УНХЦР со помош за социјално-ранливите семејства Featured
Моника Сандри, претставничката на УНХЦР во нашата земја при вчерашната посета на општина Гевгелија договори заедничка соработка со Општината за…
Одбележан патронот на ООУ „Ристо Шуклев' Негорци Featured
Цвеќе за патронот, спортски игри и училишни претстави, се активностите со кои денеска учениците и наставиците год ООУ „Ристо Шуклев“…
Страница 9 од 177

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.