Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија Featured
Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од Гевгелија на изборот World Next Top Model 2022 што…
Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“ Featured
Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати фреквентната слика на граничните премини низ државата.Утрово на ГП „Богородица“…
Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР Гевгелија го однесоа зад решетки младиот 25 годишен гевгеличанец Денеска, на…
Невреме во Серменин, Моин и Ново Конско - пријавувањето на штети во општина Гевгелија Featured
Вчера попладне, додека во Гевгелија заврна краткотраен дожд, селата во подножјето на Кожуф и с.Серменин беа зафатени со невреме проследено…
Мигранти пронајдени во воз на Железничка станица Гевгелија Featured
Мигрантските маки изгледа се одвиваат во два правца - како да стасат до некоја од земјите на Западна Европа и…
Нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу седум учесници во меѓусебна физичка пресметка е евидентирана вчера во СВР…
Трибина посветена на земјоделството одржа СДСМ  Гевгелија Featured
Синоќа во Гевгелија во органозција на СДСМ Гевгелија се одржа работна трибина на тема земјоделие на која свои излагања имаа…
СДСМ Гевгелија: Еколошка неодговорност на ДПМНЕ Featured
Од општинската организација на СДСМ Гевгелија реагираат за неактивноста на полето на екологијата и заштитата на животните ресурси кога е…
Субвенционирањето за набавка на велосипеди започна со ЈАВЕН ПОВИК Featured
Со донесената Одлука на Советот на општина Гевгелија за субвенционирање на граѓаните од општина Гевгелија за купување велосипед, (донесена 31.05.2022…
Страница 5 од 177

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.