Видео: Божиќна честитка испеана од македонските естрадни уметници, испорачана од Здружението „Бадникови поворки“
16 октомври 2007 - Денот кога Македонија и Балканот го оплакуваше најпопуларниот поп пејач што ги сакаше сите, Тоше Проески
Песна за македонската реалност, за ситуацијата во нашата држава
„Довидување таго“ е новата песна на Тамара Тодевска која пред јавноста беше претставена заедно со видео запис
Почнува реставрација на гробот на Тоше Featured
Владата одобри 150.000 евра за достојно почивалиште на прерано загинатата музичка ѕвезда
На 13 октомври Фондацијата „Тоше Просеки“ ја најави промоцијата на новиот постхумен албум на македонскиот познат пејач
Нема знаци на насилство, ОЈО го истражува случајот
Вечерва во Фестивалската сала "Јанко Узунов" во Валандово се одржа ревијална вечер на 33 по ред „Фолк Фест Валандово 2018“
Видео: Новитет на македонската естрада
Страница 4 од 9

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.