Познатата дојранчанка, пејачка, артистка популарна и активна и после 9-та деценија од животот деновиве го прослави својот 94-ти роденден и…
Годинава музичките претставници од Стариот континент ќе се соберат во Торино откако лани победи Италија. За тоа кој да ја…
Почина диригентот и композитор Александар Џамбазов, на 85-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврди неговиот син Игор Џамбазов на…
Новоформираниот музички бенд „Фрка“ со прво изненадување за својата публика, која очекуваат да ги прифати со задоволство.За промотивниот видео настап…
Позитива на денот - песните на нашиот непрежален славеј Тоше Проески стасаа и до Кина. Тој не е веќе со…
По кратко боледување, на 69-годишна возраст почина популарната пејачка Мерима Његомир, пренесуваат српските медиуми. Таа беше четири децении на естрадата.…
Шведската поп супергрупа АББА го направи долгоочекуваниот кам-бек на 5 ноември со нивниот нов албум „Voyage“, речиси четири децении откако…
Најгледаното видео на сите времиња, „Despacito“, продолжува да бележи нови првенци во прегледите на YouTube.Песната „Despacito“ наскоро ќе има повеќе…
Музичкото патување на шведската група АБА продолжува.Минаа 40 години откако членовите на култниот шведски бенд АББА беа во студио. На…
Страница 2 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.