Топ Новости
Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денес загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија
Почина познатиот српски актер Марко Николиќ познат по улогата на таткото Попадиќ во популарната телевизиска серија „Подобар живот“
По тешко боледување на 79 години не напушти филмската легенда. Слава и
По три пропаднати бракови со холивудски актерки, 56-годишниот Том не се откажува од љубовта
Редфорд, кој овој месец полни 82 години, веќе шест децении е на филмското платно од својата 21 година.
Утринава во 5 часот во болницата во Сплит почина големиот музичар
Познатата актерка „очајната домаќинка“ роди машко дете и за прв пат стана мајка
Англискиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл по венчавката станаа Војводата и Војвотката од Сасекс
Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден
Страница 4 од 11

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.