Топ Новости
Славка Чрчева, сопруга и партнерка во дует со Томе Чрчев, почина вчера, еден ден пред четиригодишнината од упокојувањето на својот…
Со песните „Зошто си ме мајко родила“, „My Way“ на Френк Синатра и „Sailing“ на Род Стјуарт, со потресни говори…
Германската филмска ѕвезда Харди Кругер почина на 93-годишна возраст. Актерот починал во средата, на 19 јануари, во својот дом во…
Портрет со ликот на Атиџе Муратовска, филмската хероина од „Медена земја“ која денес полни 58 години, е објавен на аукциска…
Филмската ѕвезда Киану Ривс му дава поддршка на Новак Ѓоковиќ во неговата борба да учествува на Аустралија опен. Првиот рекет…
Актерот Милан Лaнe Гутовиќ почина на 75 -годишна возраст, по борба со злобна болест, на Воeно-Mедицинската Академија во Белград каде…
Рафаела Кара беше пејачка, танчарка, актерка и водителка, или сублимирано кажано - Икона на италијанска музика и телевизија, денес попладне…
Холивудската актерка Шерон Стоун ги одушеви обожавателите на Instagram со фотографија на којашто позира во жолто бикини. - „Среќно лето“,…
Денеска католиците го слават големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, но во услови на пандемија прославите се сведуваат најчесто…
Страница 1 од 12

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.