- „Не дозволив ништо да ми застане на патот“ изјави победникот на Формула 1, Луис Хамилтон после денеска освоената трка…
Со победа од 3:1 нд Матео Берентини, на Турнирот Вимблдон, српскиот тенисер и светски рекет број 1, Новаќ Ѓоковиќ во…
Македонија има светла тениска иднина. Калин Ивановски е момчето кое од година во година го потврдува тоа на дело.На годинашниот…
Младиот 15 годишен Марко Пејчиноски од Охрид е вљубеник на пливањето и спортски маратонец, кој не се откажува од својата…
Пуликсенија Јованоска е македонска каратистка, спортист на годината за 2019, носител на меѓународни медали, а за годинава се избори да…
Прв ден на Европското Првенство во атлетика во Кипар, Македонија со одличен победнички старт. Најдобрата македонска атлетичарка Дрита Ислами имаше…
Тодор и Димитар Узунчеви на ЕХФ ракометната листа на МК селекторот Featured
Активниот ракометар на РК „Партизан“ од Гевгелија, младиот Тодор Узунчев уште еднаш ги истакнува своите квалитети забележани дури и од…
Ова е снимка од малиот Новак Ѓоковиќ кој за тенисот зборува како за своја обврска, а не детска забава и…
Во игра со драматичен пресврт српскиот тенисер и светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ го освои вторпат по ред трофејот…
Страница 8 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.