Георгиевски ќе се бори за златниот медал на Олимписките игри Featured
Со три победи во турнирот по таеквондо на Олимписките игри во Токио нашиот репрезентативец Дејан Георгиевски влезе во финалето. Македонија…
Нови убави вести од Европското првенство во тенис, за играчи до 18 години...Нашиот најталентиран тенисер, 17-годишниот Калин Ивановски, се пласираше…
- „Не дозволив ништо да ми застане на патот“ изјави победникот на Формула 1, Луис Хамилтон после денеска освоената трка…
Со победа од 3:1 нд Матео Берентини, на Турнирот Вимблдон, српскиот тенисер и светски рекет број 1, Новаќ Ѓоковиќ во…
Македонија има светла тениска иднина. Калин Ивановски е момчето кое од година во година го потврдува тоа на дело.На годинашниот…
Младиот 15 годишен Марко Пејчиноски од Охрид е вљубеник на пливањето и спортски маратонец, кој не се откажува од својата…
Пуликсенија Јованоска е македонска каратистка, спортист на годината за 2019, носител на меѓународни медали, а за годинава се избори да…
Прв ден на Европското Првенство во атлетика во Кипар, Македонија со одличен победнички старт. Најдобрата македонска атлетичарка Дрита Ислами имаше…
Тодор и Димитар Узунчеви на ЕХФ ракометната листа на МК селекторот Featured
Активниот ракометар на РК „Партизан“ од Гевгелија, младиот Тодор Узунчев уште еднаш ги истакнува своите квалитети забележани дури и од…
Страница 7 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.