Злато за Владимир Егоров (MK) на ЕП во борење! Featured
Македонија го има европскиот првак во бореење за 2022 година. Македонскиот борач Владимир Егоров ѝ донесе златен медал на Македонија…
Четири медали за АК „7 Ноември“ на полумаратон во Кавадарци Featured
Дваесетмината атлетичари од гевгелискиот Атлетски клуб „7-ми Ноември“ учествуваа на денешниот 4-и традиционален Кавадаречки полумаратон, а четворица од нив се…
Ракометната репрезентација на Македонија оствари убедлив триумф од 30:22 против Романија во првиот бараж натпревар за пласман на СП 2023…
Македонскиот ракометен клуб „Вардар 1961“ забележа голема победа во Лигата на шампионите и во Франција вечерва во дуел со „Монпелје“…
Македонската нордиска скијачка Ана Цветановска го освои 95. место во денешната трка крос-кантри на 10 километри. Таа патеката ја мина…
Македонскиот олимписки тим подготвен за ЗОИ Пекинг 2022 Featured
Ана Цветановска, Дардан Дехари и Ставре Јада се подготвени за претстојните Зимски Олимписки Игри Пекинг 2022. На денешната прес-конференција во…
Браќата Узунчеви од Гевгелија официјално во боите на РК „Алкалоид“ -Скопје Featured
Најавениот трансфер на талентираните браќа Узунчеви од РК „Партизан“ Гевгелија во РК „Алкалоид“ Скопје денеска е потврден од скопскиот тим…
Лидерот во светскиот тенис Новак Ѓоковиќ е фотографиран при пристигнувањето на аеродромот во Мелбурн, откако неуспеа да го увери Федералниот…
Ник Кирјос, еден од најголемите критичари на Новак Ѓоковиќ, изминатата недела се претвори во најголемиот поддржувач на српскиот тенисер. Кирјос,…
Страница 4 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.