Топ Новости
MK борачот Нуров освои злато на Медитерански игри 2022 Featured
Македонскиот борач Могамедгаджи Нуров (борење-слободен стил) го освои златниот медал на Медитеранските игри „ОРАН 2022“! Тој во прекрасна и доминантна…
Во неделата се одржаа финалните трки во триатлон (пливање, велосипед, трчање) во категориите кадети, јуниори, сениори и мастер триатлонци во…
Победници на Детските триатлон трки во Дојран Featured
Денеска завршија детските триатлон трки на патеките и водите во Дојранското езеро. На националното првенство што се одржува денеска и…
Национално триатлон првенство 2022 во Дојран Featured
Викендов 11 и 12 јуни во Дојран се одржуваат националните натпревари во триатлон (пливање, трчање и возење велосипед) за 2022…
Кралот на ракометот, Кирил Лазаров, кралски испратен од домашната публика во Нант! Македонската ракометна легенда Кире Лазавов официлано се пензионираше…
„Охрид трчаТ - 2022“ посветен на ретките болести Featured
И годинава улиците во Охрид се претворија во тркачки стази на годинашниот шести по ред атлетски митинг „Охрид трчаТ“ На…
Валентина Узунова првак на Охрид ултра треил 2022 Featured
Ултра тешкиот маратон по планински патеки, камен нерамен терен со огромна захтевност на учесниците во должина од 40 километри што…
Уште една победа во низата на македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе.Тој вчера стигна прв со време од 2:16:121 час…
Тоше Анчев пристигна 125-ти на Виенскиот маратон 2022 Featured
Меѓу 13.000 учесници кои зедоа учество на 39-от традиционален Виенски маратон, атлетичарот од Атлетскио клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија го…
Страница 1 од 37

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.