Фудбалската машинерија Роналдо влезе во голгетерската историја на Светските фудбалски првенства
Со вечерашната победа над Египет и петардата со Саудиска Арабија, мундијалскиот домаќин Русија е првиот патник за осминафиналето на Светското…
Роби Вилијамс го отвори СП во Москва Featured
ВИДЕО: Со своите хитови во придружба на оперска пејачка британската музичка ѕвезда го отвори спектаклот на Фудбалското првенство во Русија
Распоред на натпреварите во групна фаза
На 14 јуни започнува 21-вото Светско фудбалско првенство Русија 2018
Во пресрет на Светското првенство во Русија Роналдо во боите на националниот тим
Нерешено со Арсенал во првиот полуфинален натпревар од Лига на Европа
150та победа на Реал Мадрид во Лига на шампиони
Реал Мадрид поразен на свој терен дома од Јувентус, но сепак се избори за полуфинале во Лигата на Шампиони
Страница 8 од 15

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.