Топ Новости
Тренерот на Глигор Бучков: „Глигор е моја гордост“ Featured
Четиринаесет годишниот Глогор Бучков од Негорци деновиве ги полни нашите страници со веста за неговиот избор за член на младинската…
Глигор Бучков со прв гол за МК репрезентацијата Featured
Младиот надежен фудбалер од ФК „Џокер“-Фурка, 14 годишниот Глигор Бучков од Негорци, вчера го одигра својот прв натпревар со дресот…
Југот може да се пофали со своите успешни спортисти - после фудбалскиот репрезентативец Тихомир Костадинов од гевгелиско Миравци следен во…
Фудбалерите на Реал Мадрид го подигнаа 14-тиот пехар во Лигата на шампионите, откако вечерва со 1-0 го совлада Ливерпул во…
Со фудбалски спектакл и „не“очекуван кам-бек на „кралскиот клуб“ Реал Мадрид вечерва со победата над Манчестер Сити се избори за…
Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов на последниот натпревар во дресот на полскиот прволигаш „Пјаст“ ги скинал предните вкрстени лигаменти на коленото…
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-0 од Португалија во бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во Катар. На…
Македонскиот и гевгелиски фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов по денешниот тренинг и подготовките за дуелот во квалификациите за СП истакна дека…
„KMФ проект“ - „Шкупи“ -  3  : 1 Featured
Вечерва во спортската сала „26 април“ во Гевгелија македонскиот државен првак во футсал „КМФ Проект“ од Јосифово, Валандовско ја победи…
Страница 1 од 15

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.