Фудбалскиот расадник во општината, младите од село Миравци годинава покрај атракцијата на традиционалниот турнир „Тихо“ подготвуваат нов турнир во класичен…
Богат викенд на активности за ЗСПК „Кожуф“ од Гевгелија - реализираше три акции од својата годишна програма на планинарски остварувања,…
ПСК „Двете Уши“ викендот 25-26 Мај учествуваа на 38-мото традиционално искачување на Титов Врв 2019 година. Акцијата беше дводневна со…
Денеска во Спортската сала „26 Април“ во Гевгелија се одржа Четвртиот Јукиорски КУП за Југоистокот, во организација на Ракометниот клуб…
- „Во чест на нашиот гевгелиски алпинист Георги Петков кој трагично загина на Монт Ееверест, ние планинарите од ПСК „Двете…
Прв меморијал за „Д-р Георги Петков“ реализиран до врвот Мала рупа на Кожуф Featured
Хималајскиот патник и долгогодишен член на гевгелиското планинарско друштво Д-р Георги Петков вчера беше чествуван со меморијал организиран во негова…
Најмасовната спортска натпреварувачка манифестација на државно ниво која опфати над 1.000 ученици од образованието се Малите Олимписки игри кои се…
По 30 пат планинари од Македонија и Балканот учествуваа на меморијалот „Димитар Илиевски Мурато“ во знак на сеќавање и почит…
Шеесетиосум годишната традиција во село Стојаково, општина Богданци, продолжува и годинава со организирање на првомајски трки. Учесници на трките се…
Страница 9 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.