Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
7-мо Ноемвриска трка за празникот на Гевгелија Featured
Над 600 учесници од земјава и странство денеска ги преплавија улиците на Гевгелија како урнебесен старт на Денот на ослободувањето…
Пријавени 680 уесници за „Gevgelija Run“ Featured
Уличните трки по повод Денот на ослободувањето на Гевгелија се враќаат на голема врата во календарот на одбележувањето на општинскиот…
Најмладото планинарско спортско друштво од Гевгелија, но сочинето и од планинари ветерани, по само две години од своето формирање успеа…
Апсолутен победник на меморијалниот турнир во мал фудбал „Мирче Костов“ во Богородица е ФК „ЏОКЕР“ од Фурка кои освоија вкупно…
Дојранчани со пехар од фудбалски турнир во Богородица Featured
Подмладкарите на ФК „Дојранско езеро“ од Нов Дојран, генерација 2012/2013 на финалните натпревари од турнирот во мал фудбал во Богородица…
Празнична 7-мо ноемвриска трка во Гевгелија Featured
За Денот на ослободувањето на Гевгелија, трка на спортски слободари на делници од 5 и 10 километри во органзација на…
Повторно заблеска 6-ката на Пенов под рефлекторите Featured
Шестипол месеци после трагиччната несреќа наместо помен гевгеличани со меморијален турнир во баскет го чествуваа сеќавањето и спомените за прерано…
Во чест и спомен на прерано починатиот 18 годишен кошаркар на КК „Кожуф“ од Гевгелија, Иван Пенов, неговите другари и…
Меморијален Баскет турнир во чест на Пенов Featured
Кошаркарските другари на младиот и надежен гевелиски член на првиот тим на КК „Кожув“ од Гевгелија, Иван Пенов, кој прерано…
Страница 4 од 20

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.