Топ Новости
Шаховскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија синоќа беше организатор и домаќин на турнир за деца и сениорски двомеч во коиј…
ПСК „Двете уши“ на Титов Врв (2.747 мнв) Featured
На традиционалното и јубилејно 40-то искачување на Титов врв (2.747 мнв) во организација на планинарскиот клуб „Љуботен”, што се одржа…
ЗПСК „ДАБ“ по патеките на Мис Стон Featured
Својата десетта по ред акција ЗПСК,,Даб”-Дојран ја заокружи со планинарскиот марш ,,По патеките на Мис Стон” во организација на ЗПСК…
Шаховскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија синоќа го организираше третиот по ред брзопотезен турнир. На турнрот учество зедоа 10 шахисти,…
Меморијал за Д-р Ѓорги Петков - 2022 Featured
Матичниот планинарски клуб на нашиот најпознат гевгелиски алпинист, д-р Ѓорги Петков и годинава го организираше Меморијалот во негова чест и…
ЗПСК „Кожуф“ во чест на Мурато го искачи „Димев врв“ на Пелистер Featured
Искачен „Димев врв“ во чест на 33 годишнината од првото освојување на највисокиот врв на светот Монт Еверест, од македонски…
По одиграните натпревари од Македонската „Детска фудбалска Лига“ и „Регионалната Југоисточна Лига“ младите фудбалери од ФК „Џокер“ од Фурка остварија…
Предизвикот за искачување на 10-те врвови на Кожуф планина организирана од Планинарскиот спортски клуб „Двете Уши“ од Гевгелија, започна со…
КК „Кожув“ со победа над Куманово Featured
Прва победа во рамкте на Првата кошаркарска лига за мажи ја реализираше вечерва на домашен терен екипата на КК „Кожув“…
Страница 1 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.