Ориентален рецепт за подготовка на риба со сезонскиот зеленчук - вкусните бамли и незаменливите домати присутни во секој медитерански рецепт.Ова…
Во сезонската понуда се' уште се акуелни тиквичките. Овој плод содржи многу мала количина коларии (17 калории на 100 грама)…
Модриот патлиџан, или црн патлиџан, како што го нарекуваат жителите на југот е честа намирница во домаќинствата. Испржен, испечен, како…
Компирот, незаменливиот додаток во речиси секое јадење со месо, може да биде и комплетен оброк за вашата денешна понуда за…
Вкусен и здрав оброк за двајца со калории доволно до закуска за вечера. Она што ви треба се две помали…
Предлог за појадок или пладневна закуска - вкусни, топли, дома подготвени пица мафини со сирење, шунка и зеленчук. За подготовка…
Трендовите во гастрономијата се менуваат често, а се чини дека во 2019 година предност им се давало на традиционалните рецепти,…
Малиот јубилеј - 15 годишнината од одржувањето на манифестацијата „Дојранска софра“ и годинава ќе ги собере на едно место вредните…
Заради брзината и едноставноста на приготвување ова јадење го нарекуваат „Машки ручек“. Богато е со витамини и железо, извор на…
Страница 2 од 7

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.