Македонското здравство продолжува со нови потфати за продолжен живот на пациенти со органодарување. Денеска пред непол час успешно продолжи да…
Дојран по трет пат ја победи короната Featured
Единствена општина без корона во државата е општина Дојран, која што по трет пат успева на корона мапата на Македонија…
Нова ковид жртва во Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје-Скопје денеска регистрира 28 починати лица од ковид-19, а од нив еден починат пациент е жител на…
Две ковид жртви во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Министерството за здравство известува дека денеска се регистрирани 32 починати лица од компликации предизвикан од ковид-19. Меѓу нив се и…
Бремена 18 годишна гевгеличанка починала од ковид-19 Featured
Короната ја однесе и 74-та жртва од Гевгелија. Последниот случај е најмладата регистрирана ковид загуба во Општината и во регионот…
МЗ: Нова комисија за одобрување надомест за туѓа нега во Гевгелија Featured
Министерството за здравство информира дека донел Одлука за формирање две нови комисии за одобрување користење туѓа нега за тешко болни…
Почина 50 годишен ковид-пациент од Гевгелија Featured
Четвртиот бран на корона епидемијата во Гевгелија ја однесе најновата жртва- почина 50 годишен пациент со дијагноза ковид-19, јавува ИЈЗ-Скопје.…
Вакцинирани вкупно 11.145 граѓани во Општа Болница Гевгелија Featured
Одзивот на граѓаните на вакциналниот пункт против ковид-19 отворен во Општа Болница Гевгелија и понатаму со исклучително висок интерес, што…
Делта сојот ја зголеми хоспиталната потреба на ковид-19 пациентите во Општа Болница Гевгелија. Денеска има девет лица на хоспитален третман…
Страница 9 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.