Топ Новости
Најнов омикрон рекорд: 63 новозаразени во Гевгелија, вкупно 75 во регионот на ЦЈЗ Featured
Омикрон пикот и понатаму изненадува со нови рекорди во Гевгелија и на југот.Денеска ИЈЗ известува за 75 новозаразени во регионот…
Д-р Матх: Критична е омикрон состојбата во Гевгелија Featured
- „Лажни се информациите дека сојот омикрон е лесна настинка. Сојот делта и сојот омикрон буквално убиваат. Затоа апелирам граѓаните…
Омикрон пик: 5 починати, 58 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Јануарскиот пик на омикрон сојот на корона денеска ги руши рекордите во дневниот извештај на Институтот за јавно здравје со…
Трет ден „галоп“ на омикрон во Гевгелија и во државата Featured
Веќе трет ден дневните ковид извештаи на Институтот за јавно здравје известуваат за 40-на новозаразени во регионот на Центарот за…
Омикрон „експлодира“ и во Гевгелија - денеска 44 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје информира дена сојот „омикрон“ на ковид-19 е присутен веќе и во Гевгелија. Ова е 70 пати…
Јануарски корона скок во ЦЈЗ Гевгелија и во државата Featured
Денеска во државата бројот на корона активни граѓана по втор пат од почетокот на пандемијата стана петтоцифрен број, ја надмина…
Новогодишен јануарски корона рекорд во Гевгелија Featured
Четвртиот ден од Новата година Гевгелија го дочекува со нови 23 лица заразени од коронавирусот, а вкупно 29 новозаразени во…
Од сите 35 општини кои се под надзор на Институтот за јавно здравје на Македонија во врска со состојбата со…
Министерството за здравство информира дека во Република Северна Македонија, денеска е деректиран првиот случај на сојот Омикрон на вирусот SarsCoV2.…
Страница 1 од 58

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.