Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Скандал: 20 вработени на македонски шуми од Кавадарци пред отпуштање од работа

Парламентарните партии едноласно гласаа „за“ иницијативата на ДУИ за предвремени парламентарни избори

Една милијарда долари пакет помош за Украина денеска вети Американскиот државен секретар Џон Кери

Новоформираната партија на Стевчо Јакимовски- „Граѓанска Опција за Македонија“ - ГРОМ,  првиот ден од март одржа основачко собрание во Гевгелија

Командант на Црноморската флота им издаде на Украинците ултиматум - или предавање или напад!

Руската Влада испраќа војска, а опозициониот лидер Кличко повикува на мобилизација!

Тука сме да кажеме стоп за сиромаштијата

Одгледувањето на најскапиот цвет на светот - виолетовиот шафран носи приходи до 30.000 евра за еден килограм

Маршот се организира со повикот: Излези на марш против сиромаштијата, која е секоја година се поголема, Излези на марш, за да бидеш достоинствен, Затоа што е пет до 12!

Со тупаници го принудија да клекне и да се поклони пред жртвите на плоштадот во Киев

Страница 221 од 225

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.