Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Портпаролот Шилегов:  Груевски преку својот адвокат му кажува на судот што да биде доказ

Со загуба од 2,496 милиони денари за првите три месеци од годината Јавното комунално претпријатиа „Комуналец“ од Гевгелија не ја доби довербата за согласност на финансискиот извештај за првиот квартал од годината

На вчерашната одржана 20-та редовна седница на Советот на Општина Гевгелија петмина советници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ гласаа против точката предложена од Градоначалникот Иван Франгов, кој доаѓа од нивните партиски редови

Четири месеци по почетокот на ископувањата на нови бунари за водоснабдување на Гевгелија, од работната машинерија ниту трага на локацијата

Познато е дека водата е составена од 2 атома на водород и еден атом на кислород (H2O), но во гевгелиската има и други материи кои градскиот водовод ги носи од извориштето, низ цевките, до нашите чешми

Средбата Груевски Заев во Клубот на пратеници денеска заврши без договор

Граѓанин на Варна: Прво огромна поддршка кон луѓето и службите кои работеле цела ноќ и да продолжат да работат!

До крајот на овој месец ќе се знае новата цена на електричната енергија што граѓаните ќе ја плаќаат од 1 јули

Б92: Една година по доделувањето на 5.353 хектари на контроверзниот Индискиот милионер Субрата Рој, најголемиот дел од плодните полиња се покриени со трева и трње

Фондацијата „Аполонија“ организаира тридневни семинари наменети за „Релевантни АБА стратегии и учење на вербално однесување на аутистични и други деца со посебни потреби“

Страница 217 од 229

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.