Уапсен млад гевгеличанец

Петок, 24 Јуни 2022

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР Гевгелија го однесоа зад решетки младиот 25 годишен гевгеличанец

Денеска, на 24.06.2022 во 01.30 часот на ул.„Даме Груев“ во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода М.П.(25) од Гевгелија.
Причина за приведувањето е што младиот гевгеличанец се однесувал агресивно кон полициските службеници кои извршувале службени дејствија.

Тој бил приведен во Полициската станица во Гевгелија од каде известуваат дека по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Се разбира, прекршок е непочитувањето на службено лице кога извршува задачи од областа на јавната и сообраќајната безбедност на граѓаните..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.