СВР Гевгелија: Пријавена тепачка помеѓу седум лица

Среда, 22 Јуни 2022

Нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу седум учесници во меѓусебна физичка пресметка е евидентирана вчера во СВР Гевгелија.

Во полицискиот извештај стои дек „На 21.06.2022 во 07.45 часот во Полициската станица Гевгелија, Б.Р. пријавил дека во близина на објект во изградба на регионален пат Гевгелија-с.Негорци, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Во пресметката со употреба на физика сила учествувале Б.Р.(30) од Куманово, И.В.(25) од с.Горно Оризари, Е.Ж.(39) од с.Горно Оризари, Т.Р.(58) од Куманово, Е.Л.(44) од с.Горно Оризари, М.С.(61) од Скопје и С.Ј.(49) од Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ - стои во соопштението ов СВР Гевгелија. .

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.