Глигор Бучков со прв гол за МК репрезентацијата

Среда, 22 Јуни 2022

Младиот надежен фудбалер од ФК „Џокер“-Фурка, 14 годишниот Глигор Бучков од Негорци, вчера го одигра својот прв натпревар со дресот на Македонската репрезентација и имаше и прво свое остварување во голот на противничката репрезентација

Глигор Бучков, играч на македонската младинска репрезентација вчера го псотигна првиот гол во дресот на Македонија, но и првиот гол во дуелот со репрезентацијата на Црна Гора.

Глигор својот пгодок го реализира во 83-та минута, доволно да ги запре надежите за победа на Црна Гора која до тогаш водеше со 1:0 и го израмни резултатот на 1:1.

Знаете како вели една шега: „Што знае дете што се 100 кила“.
Па, и Глигор, нит му се исплаши на репрезентативниот натпревар, ниту на противничкиот гол, со се' топка им влезе во мрежата и го „патоса“ резултатот.

Следниот натпревар со Црна Гора младинскиот состав на македонската фудбалска репрезентација за која прв пат настапува нашиот Бучков, 14 годишник од Негорци, ќе се одигра на 24 јуни. Натпреварот се емитуваше на „Мини Спорт1“ и во видеото подолу е моментот од прецизниот гол на Бучков.

Лесни ноже Глигоре. Чекаме нов гол!

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.