Пожар во поранешна кафана „Идила“ во Гевгелија

Недела, 12 Јуни 2022

Вечерва во Пожарната станица во Гевгелија пристигна пријава дека е опожарен објектот на поранешна кафана „Идила“ во Гевгелија.

Екипа на ТППЕ Гевгелија веднаш се упати на местото за да интервенира. Во моментот исклучена е електричната енергија преку трафостаницата „Југо“ која го снабдува центарот на градот со електрична енергија.

Гевгеличани приметија дека некаде околу 21:30 часот се прекина и сигналот на кабелскиот оператор лоциран на ова подрачје, кој престана да емитува со својата ТВ понуда на подрачјето на општина Гевгелија, токму поради исклучувањето на електричната енергија заради везбедност на противпожарните сили кои се на терен.

Интервенцијата е во тек.Last modified on Недела, 12 Јуни 2022 - 22:39

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.