Трагична сообраќајна несреќа - еден загинат

Недела, 12 Јуни 2022

Сообраќајката се случила во првиот час од почетокот на денешниот неделен ден, на местото викано „Луда Мара“.
Учесници во несреќата се две возила: мопед и патничко моторно возило. Трагичен крај имал возачот на мопедот.

Во полицискиот извештај стои наведено дека:
„На 12.06.2022 во 01.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат - обиколница Богданци, на крстосница кај место викано „Луда Мара“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „Баотиан-БТ49“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(46) од с.Стојаково и патничко возило „Форд Мондео“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од Р.Г.(41) од Нов Дојран“ - известуваат од ОВР Гевгелија..

На местото на несреќата починал возачот на мопедот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

На местото на несреќата денеска бил извршен увид од Јавен обвинител од Гевгелија и увидна екипа од Полициската станица Гевгелија..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.