„Ако утре ме нема“- нова песна на ДНК & Џамбо Агушев

Петок, 10 Јуни 2022

Популарното дуо ДНК, односно Панчо и Андреј, вчера во главниот град на нашата земја одржаа прес-конференција на која го најавија нивниот голем концерт на 3-ти декември по повод 20 години од нивното постоење на македонската музичка сцена.

Неколку часа по прес-конференцијата тие ја објавија и нивната најнова песна со наслов „Ако утре ме нема“, која ја снимија во соработка со Џамбо Агушев и неговиот оркестар.

За својот најнов спот тие собраа интересна екипа за дружба, песна и видео промоција на својата песна. Погледнете:Last modified on Петок, 10 Јуни 2022 - 15:03

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.