Кралско испраќање на Kире Лазаров од Нант

Четврток, 09 Јуни 2022

Кралот на ракометот, Кирил Лазаров, кралски испратен од домашната публика во Нант!

Македонската ракометна легенда Кире Лазавов официлано се пензионираше од ракометната игра со последниот одигран натпревар во францускиот клуб „Нант“ кој играше против „Тулуз“
Лазаров го одигра последниот првенствен натпревар за 69 годишниот ракометен првенец од Францускиот „Нант“ пред својата публика,и при тоа на теренот беше декласиран „Тулуз“ со 32:18. Кирил постигна 3 гола меѓу кои и еден цепелин.

Домаќините му приредија испраќање во пензија кое не се заборава и го истретираа како крал, а навивачите во негова чест ставија круни и беа облечени во специјални маици.

„Ти благодариме за се Кирил!“, „Кирил крал“ се дел од пораките кои ги споделија на социјалните мрежи официјалните лица од клубот и навивачката публика.

На Лазаров му остана уште еден меч за Нант, а тоа е против ПСЖ на 11 јуни во Купот. Лазаров ќе добие проштален натпревар и во македонската репрезентација, каде продолжува како селектор во квалификациите за следното Европско првенство.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.