Трет Шаховски турнир „Мај 2022“ во Гевгелија

Недела, 29 Мај 2022

Шаховскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија синоќа го организираше третиот по ред брзопотезен турнир.

На турнрот учество зедоа 10 шахисти, членови на ШК од Гевгелија. Победник на турнирот со најмногу освоени бодови е Најдески Благојче.

Организаторот ги објави и комплетните резултати за сите уесници на турнирот:

1.Најдески Благојче 7 1/2 поени
2.Танчев Борче 7 поени
3.Андонов Тоше 6 1/2 поени
4.Јованџиков Борис 6 поени
5.Думаловски Коле 5 1/2 поени
6.Дачев Слободан 5 поени
7.Кочев Славчо 4 поени
8.Андонов Душко 2 1/2 поени
9.Трајков Ванчо 1 поен
10.Алексовски Ангел без поени

Благодарност до сите играчи за нивното учество и отворена покана за сите љубители на шахот да дојдат на следниот турнир, најавуваат од ШК „7-ми Ноември“ од Гевгелија, посочувајќи го местото на настанот, новододелените простории на ШК на улица „Борис Карпузов“ б.б. поранешните простории на Месна заедница Гевгелија, подоцна на ОИК, па Комисија за Пописен реон 10, а сега простории на гевгелиските шахисти.

 

Last modified on Недела, 29 Мај 2022 - 22:07

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.