Топ Новости

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Понеделник, 23 Мај 2022

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов денеска на прес конференција одржана за медиумите се осврна на шестомесечниот период од работењето на градоначалникот на општина Гевгелија, Сарамандов, кој доаѓа од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

На пресот Атанасов истакна:
- „Преодот на локалната власт во рацете на Сарамандов, пред шест месеци, остави празни неостварени надежи за гласачите. Наместо ветените новини за туризмот, младината, спортот и екологијата, (програмските столбови на Сарамандов), новиот градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ потона во своето незнаење.
За шесте месеци од својот мандат Сарамандов, направи чекор назад - ја запре изградбата на Западниот булевар во Гевгелија. Заборавајќи на своите изборни ветувања, Сарамандв се сврте кон промоција на проекти наследени и финансиски обезбедени од претходната локална власт, како што е изградбата на младинскиот дом во Прдејци, доградбата на последната делница од патот кон Ума.

Гевгелија заслужува подобро и повеќе од оваа себесликачка празнина како што е неспособниот градоначалник од редовите на ДПМНЕ! “ - рече Атанасов, од името на ОО на СДСМ Гевгелија на денешниот прес посветен за шестомесечјото од мандатот на новиот градоначалник на Гевгелија.

Last modified on Понеделник, 23 Мај 2022 - 21:21

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.