Топ Новости

Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од СДСМ и коалицијата во Советот

Петок, 20 Мај 2022

За Денот на пожарникарите 20 Мај, денеска претставници на советничката група на СДСМ и коалицијата во гевгелискиот Совет ја посетија единицата на ТППЕ Гевгелија и им изразија честитки за нивниот ден и посветената досегашна работа.

Гестот на благодарност од името на граѓаите кои ги претставуваат во локалниоот совет го изразија и со доделување посебна Благодарница за овој посебен ден на пожарникарските сили во Гевгелија и Државата.

Во Благодарницата стои дена Советничката група на СДСМ Гевгелија со коалицијата по повод 20 мај Денот на македонските пожарникари доделува благодарница на ПОЖАРНИКАРИТЕ вработени во Територијалната Противпожарна единица - Гевгелија за целата нивна професионалност, храброст, пожртвуваност, солидарност, помаѓање и подготвеност, за справување со секакви ситуации со цел заштита на граѓаните и природните добра.

Советничката делегација на СДСМ и коалицијата ја сочинуваа Миле Атанасов, Елизабета Сивова и Виктор Кралев.

Благодарницата ја прими командирот на ТППЕ Гевгелија Игор Ризов. Се разбира, секое разбирање на заедницата и претставниците на локалната власт за карактерот и тежината на одговорноста на противпожарните сили е потстрек повеќе за понатамошна посветена работа во интерес на заштита на граѓаните и општествените и природните добра во регионот на работна одговорност на ТППЕ Гевгелија, истакна на средбата командирот Ризов.

Честитки и мирна работна сезона, без пожарно лето!

 

Last modified on Петок, 20 Мај 2022 - 22:16

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.