Македонец „растура“ на Австралискиот ,,The voice”

Четврток, 05 Мај 2022

Леонардо Илиев, е 21-годишник кој од 2016 година живее во Австралија со своето шестчлено семејство. Син е на на скопјанецот Зоран Илиев, познат во јавноста како Зоки Роџер, па како дете на музичар успева да ја освојува музичката сцена во Австралија.
Тој се појави во тамошното популарно шоу ,,The voice”, со своја авторска песна, а неговиот настап кој го крена жирито и публиката на нозе веќе има над 435.000 прегледи.
Додека Леонардо рапуваше, неговиот татко и браќата го бодреа позади сцената и расположено играа.

Оригиналноста на настапот на Леонардо е тоа што имаше своја авторска песна „Nasty“. Ритамот беше заразен па на истиот не одолеа ниту популарната пејачка Рита Ора која е член на жирито на Австралиското шоу ,,The voice”. Таа танцуваше на својата позиција додека пееше Леонардо при аудицискиот настап „на слепо“..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.