Изложба „Кожуф во зима“

Среда, 20 Април 2022

Сончево облеани мразулци на боровите гранки во висините на Кожуф е наградената фотографија на Ники Петков, член на ПСК „Двете уши“ кој собра најмногу лајкови (гласови) од фејсбук публиката на Фото-конкурсот „Кожуф во зима“.
Организатор на првиот фото-конкурс на планинарски ентузијасти спроведен кај нас е ПСК „Двете уши“ од Гевгелија. кој за вечерва, среда, 20 април 2022 год., во просториите на клубот организира изложба на сите пристигнати фотографски трудови од убавините на „Кожуф во зима“.
Ова е прв спој на спортот и уметноста видена низ објективот на посетителите на Кожуф.

Авторот на наградената фотографија добива ваучер од 3.000 денари за набавка на спортска опрема, обезбеден од организаторот. Ваучерот и честитките ќе му бидат врачени вечерва на изложбениот церемонијал.

Место на настанот: Старата Градска чаршија
Почеток: 20:00 часот

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.