Костадинов се здоби со тешка повреда

Понеделник, 11 Април 2022

Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов на последниот натпревар во дресот на полскиот прволигаш „Пјаст“ ги скинал предните вкрстени лигаменти на коленото и ќе мора да паузира најмалку шест месеци.

Веста за тешката повреда Костадинов ја потврди за порталот Екипа и во следниве денови се очекува да замине на операција за да ја санира тешката повреда.

Поради долгиот период на рехабилитација Костадинов нема да биде во комбинација за претстојните дуели во Лигата на нации против Бугарија, Гибралтар и Грузија и се очекува на терените да се врати дури на почетокот од следната сезона.

Костадинов е македонски репрезентативец, роден миравчанец, жител на општина Гевгелија, а веќе неколку години гради успешна меѓународна фудбалска кариера. Му посакуваме скоро опоравување.Last modified on Понеделник, 11 Април 2022 - 17:55

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.