Топ Новости

Миле Атанасов е новиот претседател на СДСМ Гевгелија

Вторник, 15 Март 2022

По двоипол месечни избори во општинските организации на СДСМ во државата и широк демократски избор од 40-на кандидати претенденти на функцијата претседател на  гевгелиските социјалдемократи, централата му го довери кормилото на Миле Атанасов - Манце за нов претседател на Општинската организација на СДСМ за Гевгелија

Миле Атанасов е роден 1975 година во Гевгелија. По професија е менаџер по царина и шпедиција, звање кое го стекнал по завршувањето на Факултетот за царина и шпедиција при Универзитетот „Св. Климент Охридски“- Битола во Охрид. Од 2007 година е вработен во ЈПКД „Комуналец“- Гевгелија, во Секторот за јавна хигиена. А, во 2018 година станува раководител на истиот сектор.

Во партискиот живот, како член на СДСМ ОО Гевгелија од 1998 година, е носител на повеќе функции- претсетдател на МО и делегат. На последните Локални избори 2021 беше носител на листата на СДСМ и коалицијата со што стана активен член во Советот на општина Гевгелија. Како вработен во „Комуналец“ има посебна заслуга во работењето на Јавното претпријатие, придонесувајќи Општина Гевгелија да биде чист и еколошки град, со развиена комунална инфраструктура во сите населени места.

Атанасов за доверената функција упати благодарност до Димитар Ковачевски, претседателот на СДСМ, за укажаната доверба да застанам на чело со Општинската организација во Гевгелија и со моите сопартијци да носиме нови промени кои ќе нè водат до победи! .
Тој додаде дека: - „Голема е честа да се биде носител на партиската функција, претседател на ОО СДСМ Гевгелија! Одлуката да одиме напред, е неопходна и од истата не отстапуваме. Да се бориме заедно и да донесеме нови позитивни промени. Верувам во подобро утре. Верувам во повеќе можности“.

Last modified on Вторник, 15 Март 2022 - 10:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.