„KMФ проект“ - „Шкупи“ - 3 : 1

Сабота, 05 Февруари 2022

Вечерва во спортската сала „26 април“ во Гевгелија македонскиот државен првак во футсал „КМФ Проект“ од Јосифово, Валандовско ја победи екипата на „Шкупи“ од скопски Чаир.
Натпреварот беше продолжение на натпреварувачката сезона од Првата футсал лига со дерби меѓу актуелниот државен првак од Јосифово и најбодуваниот тим на табелата.

Вечерва момците од Јосифово се изедначија во бодовниот биланс со скопските противници и се на пат да го потврдат местото на тронот од Првата футсал лига во Македонија.
На натпреварот на домашен терен настапи и идниот млад гевгелиски футсал репрезентативец Димитар Јанев.

Спортската публика во Гевгелија со речиси преполна сала ги бодреше јужњаците во својот најнов поход кон тронот..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.