Ѓоковиќ со полициска придружба на аеродром, ја напушта Австралија

Недела, 16 Јануари 2022

Лидерот во светскиот тенис Новак Ѓоковиќ е фотографиран при пристигнувањето на аеродромот во Мелбурн, откако неуспеа да го увери Федералниот суд да ја запре неговата депортација и да му дозволи да атакува на јубилејната десетта титула на Австралија опен,и можноста да го освои рекордниот 21 грен слем трофеј во својата кариера.

Првиот светски рекет со лет во 12.30 часот по средноевропско време (22.30 по локално) ја напушти Австралија.

Најпрвин треба да пристигне во Дубаи во понеделник наутро по македонско време, околу 05.30 часот, летот од Мелбурн до Емиратите трае 14 часа.

Според одредени српски медиуми, не се очекува веднаш да се врати во својот роден Белград, тоа би требало да се случи за околу 10 дена.

Last modified on Недела, 16 Јануари 2022 - 13:15

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Пресудa за „ТНT“: 9 години затвор за Груевски, 3 години за Јанакиески

Кривичниот суд во Скопје денеска изрече затворски казни за обвинетите во

Повеќе

Заедничка Литургија на: МПЦ-ОА и СПЦ во Белград

Во храмот Свети Сава во Белград изутринава се одржа неколкучасовна литургија на

Повеќе

Пожар во воз на МЖ кој сообраќал кон Гевгелија

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна вчера, во возот, кој

Повеќе

IN MEMORIAM: Никола Гелебешев - голманската легенда на ФК „Кожуф“

Скротителот на бубамарата низ зелените терени во настапите на ФК „Кожуф“ -

Повеќе

77 години СОУ „Ј.Јосифовски“ Гевгелија

СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија го одбележа патрониот ден. Со низа

Повеќе

Лишен од слобода 52 годишен гевгеличанец

Вчера попладне, на 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници од ОВР

Повеќе

Поставен камен темелник на нов продажен центар на Мебел-Ви во Струмица

Македонскиот гигант во индустријата со мебел „Мебел - ВИ“ од Виница се

Повеќе

Општина Гевгелија и УНХЦР со помош за социјално-ранливите семејства

Моника Сандри, претставничката на УНХЦР во нашата земја при вчерашната посета

Повеќе

Златен медал за МК на Балканската математичка Олимпијада

Историски успех – Македонските средношколци се враќаат со златен медал од

Повеќе

Ковачевски: Ова е признание за вековното постоење на МПЦ-ОА

Премиерот Димитар Ковачевски денеска оствари средба со архиепископот охридски и

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.