Ѕвончињата ѕвонат! Среќна нова!

Петок, 31 Декември 2021

До настапот на Новата година возбудата расте кај сите. Најсреќни се децата кои вообичаено својата радост ја споделуваат низ песни и игри во зенесна кореографија од зимската бајка која ја носи Новата година и посакуваниот Дедо Мраз.
Вие можете да ги усреќите Вашите деца со поклоните кои Ви ги оставил Дедо Мраз дома, а децата несебично пеат весело за сите Вас.

- „Нека Новогодишната светлина Ви го осветли патот до среќата,успехот и здравјето! Среќна нова 2022 година и Божиќни празници Ви посакуваат децата од група "Пеперутка"!

Ова се малите од 5-6 годишна вораст од воспитната група на Маја Џишева и негователката Драгица Бојмалиева од Детската градинка „Детска радост“ Гевгелија. Часовите се бројат. Ѕвончињата ѕвонат! СРЕЌНА НОВА !

Last modified on Петок, 31 Декември 2021 - 20:05

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Македонија – ЦУК повикува на внимателност

Попладнево силно невреме беше забележано во Oхридско и во Пелагонискиот регион.

Повеќе

Реакција на Левица - Гевгелија

„Пратеничката Ангелина Петкова од ВМРО-ДПМНЕ наплатила 11.718 евра за патни

Повеќе

Отворен ден: „Учи паметно, работи стручно“ во Гевгелија

Средношколскиот училишен центар „Јосиф осифовски“ вчера одржа презентација на

Повеќе

Уапсени 7 поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ за продажба на плацеви на ЕВН

Седуммина поранешни функционери, но и членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска се

Повеќе

Традиционален “Дојран Гурман фест” во Дојран

Од дамнина дојранската трпеза важи за специфична и со зачувани традиционални

Повеќе

Приведен грчки државјанин на Богородица

Редовните полициски контроли и во време на засилени патнички посети на

Повеќе

Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм

Повеќе

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов

Повеќе

Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане

Повеќе

Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.