Детските градинки во Новогодишен амбиент

Четврток, 23 Декември 2021

Јавната општинска установа за згрижување деца „Детска радост“ од Гевгелија и градинката „Цветови“ веќе се пофалија со своите новогдишни украсувања направени за децата за дочек на Новата година и Дедо Мраз.
Елки, камин низ чиј оџак треба да се спушти Дедо Мраз, осветлени кукички, вагончиња за новото животно патување во Новата година се дел од украсите во кои деновиве уживаат децата на престој во детските градинки во Гевгелија.

Ако не присуствувате на Новогодишната детска програма по повод празниците што ја подготвуваат децата од ЈОГД „Детска радост“ Гевгелија, тогаш погледнете од ФОТО галеријата во прилог како нашите најмлади членови од заедницата во пригодна атмосфера учат да се радуваат, да празнуваат, да другаруваат и да бидат среќни.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Невреме во Македонија – ЦУК повикува на внимателност

Попладнево силно невреме беше забележано во Oхридско и во Пелагонискиот регион.

Повеќе

Реакција на Левица - Гевгелија

„Пратеничката Ангелина Петкова од ВМРО-ДПМНЕ наплатила 11.718 евра за патни

Повеќе

Отворен ден: „Учи паметно, работи стручно“ во Гевгелија

Средношколскиот училишен центар „Јосиф осифовски“ вчера одржа презентација на

Повеќе

Уапсени 7 поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ за продажба на плацеви на ЕВН

Седуммина поранешни функционери, но и членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска се

Повеќе

Традиционален “Дојран Гурман фест” во Дојран

Од дамнина дојранската трпеза важи за специфична и со зачувани традиционални

Повеќе

Приведен грчки државјанин на Богородица

Редовните полициски контроли и во време на засилени патнички посети на

Повеќе

Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм

Повеќе

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов

Повеќе

Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане

Повеќе

Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.