Топ Новости

ВИДЕО: ФРКА - нов бенд со ново видео Stayin' Alive

Петок, 17 Декември 2021

Новоформираниот музички бенд „Фрка“ со прво изненадување за својата публика, која очекуваат да ги прифати со задоволство.
За промотивниот видео настап ја одбраа нумерата „Stayin' Alive“ од легендарните „Bee Gees“. Ова е приказ на 40 годишна инспирација на новите генерации музичари од времето на диско треската.

- „Ние сме Фрка и во сета оваа збрка ви подготвивме една опуштена Live Couch Session. Нашата изведба на Stayin' Alive од Bee Gees има само една цел - да не' натера малку да "живнеме"!
Уживајте! - порачуваат од „Фрка“.
Ние ви порачуваме да ги погледнете и слушнете од ВИДЕО-то:Last modified on Петок, 17 Декември 2021 - 19:09

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.