Топ Новости

ТВ интервју: Ана Брзанова - манекенка и Miss World North Macedonia

Среда, 03 Ноември 2021

Веќе пет месеци трае интересот за титуларот Miss World North Macedonia , а за среќа тоа е нашата 21 годишна гевгеличанка Ана Брзанова.
По неколкуте претставувања на светскиот избор на убавици Miss World што се одржува овој месец на Филипините, Ана денеска е пред камерите на ТВ емисијата „Backstage“.
За изборот и понесената титула Miss World North Macedonia, за нејзиниот интерес за манекенството, за победите во животот зборува лично нашата Ана.
Интелигентна девојка, студентка на финансиски менаџмент и голем оптимист дека во животот се' може да се победи, ако не се предадеш. 

Таа во интервјуто остана емотивно отворена за својата победа над канцерот на лимфните жлезди во своето тело, за хемотерапијата, губењето на косата, анорексичноста, третманот на опоравување и враќањето на модните писти, за прв пат  пред ТВ камерите за домашната јавност. Психичката сила и решеноста да оздрави ја вратиле назад на своите животни определби, да го живее животот со полни гради и решена да не молчи бидејќи секогаш треба да се мотивираат другите да не се откажуваат од борбата за своето здравје. 

Што уште има да порача нашата гевгелиска, а светска убавица погледнете од видеото:Last modified on Среда, 03 Ноември 2021 - 17:26

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.