Топ Новости
Приведени тројца дојранчани,при претрес  пронајдени докази од криминални дела
Ное 26 2021

Приведени тројца дојранчани,при...

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско одделение Нов Дојран извршиле претрес во домовите на...
Од 1 декември започнува со работа општинската комисија за одобрување нега од друго лице
Ное 25 2021

Од 1 декември започнува со работа...

Долго очекуваната комисија за определување (одобрување) потреба од користење на нега од друго лице за пациентите од општина Гевгелија...
ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот
Ное 24 2021

ВИДЕО реконструкција на патот...

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите Илиев направи видео реконструкција на автопатот, патните...
Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви
Ное 23 2021

Maкедонски автобус се запли во...

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според информациите, тие се враќале од екскурзија во Турција....
Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот
Ное 21 2021

Сарамандов ја започна својата...

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу новоизбраниот Андон Сарамандов и поранешниот Сашо Поцков,...
Дестини Вагнер од Белизе е Мис на Земјата за 2021
Ное 21 2021

Дестини Вагнер од Белизе е Мис на...

Дестини Вагнер (Destiny Wagner) од Белизе, влезе во историјата за Белизе во саботата навечер, бидејќи победи на виртуелниот натпревар за Мис на...
Подметната заклетва  во Гевгелискиот Совет
Ное 17 2021

Подметната заклетва во...

Законска обврска е новоизбраните советници по верификација на мандатот за членови на Совет на општина да поднесат свечена заклетва...
Д-р Матх избран за претседател на Совет на општина Гевгелија
Ное 15 2021

Д-р Матх избран за претседател на...

Денеска напладне, на првата одржана работна седница на Советот на општина Гевгелија беше извршен избор на претседател на гевгелискиот...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.