Топ Новости

Кире Лазаров во ТОП 5 на Шампионат во Франција

Среда, 13 Октомври 2021

Македонскиот ракометен доскорешен репрезентативец и играч на „Нант“ Кире Лазаров и во својата 41 година од животот ги руши границите на спортските можности - не само што добро игра, туку успева и добро да се котира на листата на голгетерите. Во изминатите денови ја воодушеви публиката на Шампионатот „Liqui Moly StarLigue“ во Лимож, Франција.

Ветеранот Кире Лазаров игра одлично и торпедно на теренот, а за познавачите делува нестварно моќно поради тоа што ја полни својата четврта деценија од животот, а не престанува да ги торпедира противниците.

Иако неговиот „Нант“ беше поразен во последното првенствено коло од Лимож, сепак, Кире Лазаров кој е носител на нивната игра, заслужи место во „Топ 5“ гол изведбите од ова коло.

Лазаров успеа да заврши одличен цепелин, кој со овации беше прифатен од навивачите на Нант..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Приведени тројца дојранчани,при претрес пронајдени докази од криминални дела

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско

Повеќе

ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите

Повеќе

Лулзим - Херојот за 7те преживеани од несреќата во Бугарија

Лулзим Сулејмани од Прешево е еден од преживеаните патници од вчевашната

Повеќе

Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според

Повеќе

Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу

Повеќе

Дестини Вагнер од Белизе е Мис на Земјата за 2021

Дестини Вагнер (Destiny Wagner) од Белизе, влезе во историјата за Белизе во

Повеќе

Странци затекнати во Гевгелија протерани од државата

Мигрантската голгота се' уште трае за државјаните од кризните земји, а во

Повеќе

Подметната заклетва во Гевгелискиот Совет

Законска обврска е новоизбраните советници по верификација на мандатот за

Повеќе

Д-р Матх избран за претседател на Совет на општина Гевгелија

Денеска напладне, на првата одржана работна седница на Советот на општина

Повеќе

Конституиран новиот состав на Советот на општина Гевгелија

Со верификација на Уверенијата за избрани членови на совет на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.