Топ Новости

Гевгеличанката Ана Брзанова учествува на Miss Earth 2021 на Филипините

Сабота, 09 Октомври 2021

Претставничката на Miss Earth 2021 од Северна Македонија, гевгеличанката Ана Брзанова, заедно со претставничките од Боливија и Непал вечерва беа во центарот на вниманието со програма во живо со водителскиот пар Jeanne Harn и Noy Sabilano!

Меѓународната манифестација за убавина Miss Earth 2021 годинава се одржува во Филипините каде учествуваат 140 претставнички од исто толку земји од светот. Меѓународниот настан „Miss Earth“ ќе трае 30 дена, а целиот спектакл ќе го пренесува „Fox TV“, па нашата македонскa-гевгелиска убавица ќе биде планетарно присутна на екраните.

Ана Брзанова вечерва се претстави дека доаѓа од Македонија, дека има 21 години и дека е студент по финасиски-менаџмент. Пред да стане модел учествувала на натпревари за убавина. Нејзини пасии се кошарката, а скриен интерес е готвењето и гледањето на „Chef Cooking“. Претставувајќи свои фотографии од младоста изјави дека секогаш била насмеана на истите бидејќи секогаш е среќна. Сака прошетки во природа, има поддршка од семејството во изброт да биде модел.

На прашањето што би направиле ако имаат три дена од животот Ана одговори:
Toa e животен предизвик. Мисли за себе дека е борец, ја преживеала битката со канцер и смета дека би преживеала се' и дека би уживала во животот. Но, ако сепак треба да одбере што би правела во последните три дена од животот тоа би биле работи што ги сака, џампинг, би се возела сама во автомобил, не би кажала никому за тоа, освен на своето семејство со кое сака да ги помине своите три последни денови од животот. Би им кажала дека ги сака и дека сака да биде органодарител, па и покрај се' да може да помогне на некој друг.

- „Уау“ беше реакцијата на водителката Jeanne Harn на одговорот од нашата Ана и додаде „Среќни сме што те имаме овде“.

Што друго мораа да одговорат Miss Earth 2021 и нашата претставничка од Македонија, гевгеличанката Ана Брзанова, погледнете од видеото:

Виртуелното финале на Miss Earth 2021 ќе се одржи од 8 до 11 ноември. И посакуваме среќа на нашата Ана која тежнее кон меѓународен успех кој треба да и' ги отвори широко вратите на светските модни писти кон кои таа се стреми. Досега покрај тилулата Miss Earth 2021 за Северна Мaкедонија Брзанова ги има освоено и титулите „Топ модел Македонија“ уште во 2019 година, „Мис Глоуб Србија“ следната 2020 година, како и „Мис на Евроазија“ во Србија 2021 година. СРЕЌНО АНА!
Last modified on Сабота, 09 Октомври 2021 - 02:59

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Приведени тројца дојранчани,при претрес пронајдени докази од криминални дела

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско

Повеќе

ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите

Повеќе

Лулзим - Херојот за 7те преживеани од несреќата во Бугарија

Лулзим Сулејмани од Прешево е еден од преживеаните патници од вчевашната

Повеќе

Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според

Повеќе

Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу

Повеќе

Дестини Вагнер од Белизе е Мис на Земјата за 2021

Дестини Вагнер (Destiny Wagner) од Белизе, влезе во историјата за Белизе во

Повеќе

Странци затекнати во Гевгелија протерани од државата

Мигрантската голгота се' уште трае за државјаните од кризните земји, а во

Повеќе

Подметната заклетва во Гевгелискиот Совет

Законска обврска е новоизбраните советници по верификација на мандатот за

Повеќе

Д-р Матх избран за претседател на Совет на општина Гевгелија

Денеска напладне, на првата одржана работна седница на Советот на општина

Повеќе

Конституиран новиот состав на Советот на општина Гевгелија

Со верификација на Уверенијата за избрани членови на совет на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.