МВР извештај: Физички нападнат малолетник

Среда, 01 Септември 2021

Физички напад врз малолетно лице пријавил родител во Полициска станица Гевгелија. Инцидентот се случил во кругот (дворот, игралиштето) на основно училиште во Гевгелија, за кое известува МВР, но не и за кое училиште станува збор.

Во полицискиот изваштај за настанот е заведено:

„На 27.08.2021 во 23:50 часот во Полициска станица Гевгелија, Ѓ.М.(37) од Гевгелија пријавил дека околу 20:30 часот во круг на основно училиште во Гевгелија неговиот малолетен син бил физички нападнат од Ј.С.(56) од Гевгелија.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ - стои во објавениот извештај од полициските служби.

Училишните дворови деновиве се преполни со деца кои овде играат фудбал, кошарка, се среќаваат со врсници, седат на клупи и прикажуваат. Нивната забава поради актуелните горештини трае и во текот на ноќните часови под рефлекторите на осветлените игралишта и училишни површини. Како дошло до инцидентот ќе се одговори во текот на истражната постапка.


Last modified on Среда, 01 Септември 2021 - 20:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кампања по повод Недела на борба против гладта

Од 16 – 22 октомври трае неделата на борбата против гладта која што ја

Повеќе

Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник

Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина

Повеќе

Шапов во Богданци обезбеди победа во првиот изборен круг

Со освоени 2.128 гласови од вкупно 6.633 гласачи запишани во избирачкиот список

Повеќе

Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа

Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после

Повеќе

Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот

Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната

Повеќе

Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек

Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот

Повеќе

Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас

Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за

Повеќе

„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија

Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем

Повеќе

Втор ден поплави во Грција, пронајдена и првата жртва

Невремето „Балос“, што веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во

Повеќе

Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија

Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.