Топ Новости

Поддршка за здравствените работници!

Вторник, 17 Август 2021

ПОДРШКА за сите "убијци" Здраствени работници !!
ПОДРШКА за сите мои колеги што достојно си ја работат работата !!
ПОДРШКА за нивните фамилии!!
ПОДРШКА за "убијците" со Хипократова заклетва, што и без неа достојно би си ја работеле работата само на Вас да ви е добро!!
РЕСПЕКТ за неспаните ноќи за само Вие да сте со своите најблиски !!
РЕСПЕКТ за "убијците "што си ги жртвуват животите за здравјето на другите!!! И да тоа ни е работа и не се жалиме со задоволство ја работиме !! Чувството да спасиш живот НЕОПИСЛИВО ..ПРЕКРАСНО...

Фејсбук пост на Снеже Бејовска - здравствен работник иинициран како одговор на антиваксерскиот протест во Скопје на кој докторите беа нарекувани „убијци“ од страна на тие што се приклучија на протесниот собир.

Еве ги говорниците кои иницираа говор на омразата кон докторите и восклиците „убијци“, „платеници“.

Last modified on Вторник, 17 Август 2021 - 17:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Приведени тројца дојранчани,при претрес пронајдени докази од криминални дела

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско

Повеќе

ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите

Повеќе

Лулзим - Херојот за 7те преживеани од несреќата во Бугарија

Лулзим Сулејмани од Прешево е еден од преживеаните патници од вчевашната

Повеќе

Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според

Повеќе

Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу

Повеќе

Дестини Вагнер од Белизе е Мис на Земјата за 2021

Дестини Вагнер (Destiny Wagner) од Белизе, влезе во историјата за Белизе во

Повеќе

Странци затекнати во Гевгелија протерани од државата

Мигрантската голгота се' уште трае за државјаните од кризните земји, а во

Повеќе

Подметната заклетва во Гевгелискиот Совет

Законска обврска е новоизбраните советници по верификација на мандатот за

Повеќе

Д-р Матх избран за претседател на Совет на општина Гевгелија

Денеска напладне, на првата одржана работна седница на Советот на општина

Повеќе

Конституиран новиот состав на Советот на општина Гевгелија

Со верификација на Уверенијата за избрани членови на совет на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.