Поздрав со сирени за српските пожарникари на ГП Богородица

Сабота, 14 Август 2021

Попладнево конвој на противпожарни возила и помошни возила од единицата за Противпожарна заштита од Србија кои шест дена беа на помош во гаснењето на пожарите кои беснееја на север од островот Евија во Грција, на Егејското море, поминаа на пат кон дома низ Граничниот премин Богородица кај Гевгелија.
Овде тие со победнички сирени ги поздравија сите од преминот Богородица враќајќи се од успешно заршената мисија во гаснењето на пожарите во Грција, а ги имаше на разни страни близу 500 на број.

Возилата затекнати во тој момент на ГП Богородица ги отпоздравија „огнените херои“ од Србија.
Видеото од атмосферата на Богородица го сподели „Секторот за вонредни ситуации при МУП на Србија.

Добредојде на пожарникарите-херои во Србија им посакаа со соодветен церемонијал - водени топови.
Last modified on Сабота, 14 Август 2021 - 21:56

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од вчера, 4 август

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.