Мандра Фестивал во Дојран

Вторник, 27 Јули 2021

Нова фестивалска атракција, петта по ред годинава која ќе се одржи за време на летната туристичка сезона во Дојран.

Мандра Фестивал, за првпат под покровителство на Опшштина Дојран, а со богата уметничка програма за време на претстојниот празник, големиот македонски историски ден - Илинден.

На паркингот „Гранит“ организаторите „Nova X Idea“ подготвуваат дводневна фестивалска фешта од 31.07. до 01.08.2021 год., со бројни познати музички изведувачи од поранешните YU простори и од македонската забавна сцена. Тоа се: Петар Грашо, Пајак, Адил, Жељко Самарџиќ, Луна и Тракер, Раста, „Блу Бенд“. Почетокот на концертните настапи е закажан во 21:00 часот. Водител на дводневното фестивалско шоу ќе биде Миро Кацаров.

Предвидена е програма и за најмладите „Маша и Медо летуваат во Дојран“, a на репертоарот е во недела 01.08.2021 во 10 часот.

Влезници во продажбата преку мрежата на kupikarta.com, Југотон, Розе Веро 2, Сендвичара „Џина“ Дојран и Туристички Инфо Центар Дојран.
Цена на влезница за една вечер 300 денари, блок влезница за две фестивалски вечери 500 денари.

Туристичките оператори веќе нудат дводневни тури за Дојран со посета на Фестивалот.

Видео покани од Жељко, Раста и Пајак - Ве чекаат на забава на 31 јули и 1 август.

Last modified on Вторник, 27 Јули 2021 - 04:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кампања по повод Недела на борба против гладта

Од 16 – 22 октомври трае неделата на борбата против гладта која што ја

Повеќе

Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник

Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина

Повеќе

Шапов во Богданци обезбеди победа во првиот изборен круг

Со освоени 2.128 гласови од вкупно 6.633 гласачи запишани во избирачкиот список

Повеќе

Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа

Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после

Повеќе

Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот

Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната

Повеќе

Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек

Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот

Повеќе

Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас

Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за

Повеќе

„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија

Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем

Повеќе

Втор ден поплави во Грција, пронајдена и првата жртва

Невремето „Балос“, што веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во

Повеќе

Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија

Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.