Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

Мандра Фестивал во Дојран

Вторник, 27 Јули 2021

Нова фестивалска атракција, петта по ред годинава која ќе се одржи за време на летната туристичка сезона во Дојран.

Мандра Фестивал, за првпат под покровителство на Опшштина Дојран, а со богата уметничка програма за време на претстојниот празник, големиот македонски историски ден - Илинден.

На паркингот „Гранит“ организаторите „Nova X Idea“ подготвуваат дводневна фестивалска фешта од 31.07. до 01.08.2021 год., со бројни познати музички изведувачи од поранешните YU простори и од македонската забавна сцена. Тоа се: Петар Грашо, Пајак, Адил, Жељко Самарџиќ, Луна и Тракер, Раста, „Блу Бенд“. Почетокот на концертните настапи е закажан во 21:00 часот. Водител на дводневното фестивалско шоу ќе биде Миро Кацаров.

Предвидена е програма и за најмладите „Маша и Медо летуваат во Дојран“, a на репертоарот е во недела 01.08.2021 во 10 часот.

Влезници во продажбата преку мрежата на kupikarta.com, Југотон, Розе Веро 2, Сендвичара „Џина“ Дојран и Туристички Инфо Центар Дојран.
Цена на влезница за една вечер 300 денари, блок влезница за две фестивалски вечери 500 денари.

Туристичките оператори веќе нудат дводневни тури за Дојран со посета на Фестивалот.

Видео покани од Жељко, Раста и Пајак - Ве чекаат на забава на 31 јули и 1 август.

Last modified on Вторник, 27 Јули 2021 - 04:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

IN MEMORIAM - Почина Пејчо Илиев

Пејчо Илиев, долгогодишен гевгелиски бизнисмем почина ненадејно од срцев удар.

Повеќе

Пронајден хероин во Гевгелија, пeтмина приведени

Полициски службеници од Гевгелија и Струмица денес (22 септмври), по претходно

Повеќе

Пожар во локомотива на Македонски железници

Второ опожарување на железничка локомотива годинава.
Денеска наутро (21.09.2021

Повеќе

Септемвриско лето во Дојран

Езерската убавина на Дојранскиот јужен бисер, уште во првите мугри, со својата

Повеќе

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.